ВЕРСИЯ ДЛЯ СЛАБОВИДЯЩИХ
Рус Тат
ВЕРСИЯ ДЛЯ СЛАБОВИДЯЩИХ
4 Октябрь 2019 18:00
5 Октябрь 2019 18:00
19 көн калды
21 Сентябрь 2019
11:30 - 14:00
6 көн калды
20 Сентябрь 2019
13:00 - 14:00
5 көн калды
20 Сентябрь 2019
07:00 - 17:00
5 көн калды
30 августта Түбән Камада узачак бәйрәм программасын тәкъдим итәбез
Җәмгыять
  • 28 Август 2019 - 13:10
  • Караулар: 49

30 августта Түбән Камада Шәһәр көне һәм Республика бәйрәме билгеләп үтелә. Игътибарыгызга «Шәһәрдә бәхет» фестиваленең программасын тәкъдим итәбез.

Нефтехимиклар паркы

12.00-15.00. Эшче яшьләр иҗаты фестивале

15.00-17.00. Тере тавыш фестивале

17.00-19.00. Урам киносы фестивале (яшь режиссерлар төшергән кыска метражлы фильмнар күрсәтү)

 19.00-21.50. Рус эстрадасы йолдызы Света, ди-джей Cosmo&Scoro, Айрат Сафин, Dj Радик чыгышлары

22.00. Бәйрәм салюты


Г. Тукай исемендәге уку һәм ял паркы

13.00-17.00. «Бәхетемне синдә таптым, Түбән Кама» әдәби фестивале (китап күргәзмәләре, интеллектуаль уеннар, мастер-класслар)

15.00-17.00. «Гармуным – гомер юлдашым» гармунчылар фестивале, «Илһам» ансамбле артистлары чыгышы

17.00-19.00. «Нардуган» җыр һәм бию ансамбленең бәйрәм концерты


Лемаев мәйданы

13.00-15.00. «Гаджеттан аерыл» өстәл уеннары фестивале (логик уеннар, стратегия, шашка, шахмат, лото)

15.00-17.00. Бала арбалары парады

15.00-17.00. Диварда рәсем ясау буенча мастер-класс

17.00-19.00. Ачык һавада «Felicita» классик фестивале

Фонтан янында:

-камера оркестры чыгышы, дирижеры Зинаида Плетнева;

-«Капелла» вокаль ансамбле, дирижер Сәрия Заһриева;

- җирле җырчылар Зөлфия Шәрәфетдинова, Александр Петренко, Олеся Кожевникова, Оксана Ялтанская чыгышы.


 Халык иҗаты йорты каршындагы мәйдан

12.00-17.00. Гастрономия фестивале

13.00-17.00 «Бәхетле балачак планетасы» фестивале

17.00-19.00. Халык авыз иҗаты фестивале

 «Гаилә»  паркы

13.00-17.00. «Бәхет территориясе» фестивале:

- декоратив-гамәли иҗат буенча мастер-класслар;

- СССР чорына багышланган күргәзмә;

- интерактив викториналар.

13.00-16.00. Ачык һавада театр фестивале

14.00-16.00. Балалар өчен уен программасы

16.00-19.00. Музыкантлар һәм биючеләр фестивале


«Кояшлы алан» паркы

13.00-17.00. Спорт эстафеталары, футбол, волейбол, стритбол, шашка һәм шахмат буенча ярышлар

13.00-15.00. Балалар өчен «Безнең ишегалды уеннары» программасы

13.00-17.00. ГТО нормаларын тапшыру

14.00-17.00. «Яшел фитнес» спорт-күңел ачу программасы (сезонны ябу)

 «Велики» паркы

15.00-16.00. «Светофория иленә сәяхәт» уены

16.00-17.00. «Күңелле тәгәрмәч» балалар вело-эстафетасы


Хата таптыгызмы?
Сүзне яки җөмләне билгеләгез
һәм CTRL + ENTER басыгыз
Текст сообщения*