Рус Тат
Түбән Камада прокуратура хезмәткәрләре спартакиадасының төбәк этабы үтте
Җәмгыять
  • 15 Апрель 2019 - 14:34
  • Караулар: 36
Түбән Камада  прокуратура хезмәткәрләре арасында  ведомство спартакиадасының төбәк этабы үтте.  Спартакиадада  ун муниципалитеттан  вәкилләр катнашты.  Алар йөзү, гер күтәрү, өстәл теннисы, бадминтон, җиңел атлетика, шахмат, мини-футбол, волейбол ярышларында көч сынашты. Гомуми зачетта беренче урын - түбәнкамалыларда,  икенче урынны Чаллы прокуратурасы алды. Җиңүчеләр  Иске Чүпрәле авылында узачак финал ярышларында катнашачак. 

Нәтиҗәләр белән таныштырабыз.

Ир-атлар арасында  50 метрга йөзү 

1 нче  урын – Гәрәев Руслан (Түбән Кама шәһәре).

2 нче урын – Архипов Владислав ( Зәй шәһәре).

3 нче урын – Пермяков Денис ( Зәй шәһәре).

Хатын-кызлар арасында  50 метрга йөзү

1 нче урын – Сафина Елена (Яр Чаллы шәһәре).

2 нче урын – Мущинина Вера (Түбән Кама шәһәре).

Гер күтәрү,  78 килограммга  кадәр авырлык үлчәмендә

1 нче урын – Садыйков Ришат (Түбән Кама шәһәре).

2 нчеурын – Әбделвәганов Әмир (Яр Чаллы шәһәре).

3 нче урын – Бикмурзин Айрат (Түбән Кама шәһәре).

Гер күтәрү,  80 кг һәм аннан да авыррак үлчәмдә

1 нче урын – Кәримов Ринат ( Зәй шәһәре).

2 нче  урын – Хаҗипов Рөстәм (Түбән Кама).

3 нче урын – Сөнгатуллин Илназ (Түбән Кама шәһәре).

Ирләр арасында өстәл теннисы

1 нче урын – Галимханов Шамил (Мамадыш).

2 нче урын – Хаҗипов Рөстәм (Түбән Кама).

3 нче урын – Миңлебаев Руслан (Түбән Кама шәһәре).

Хатын-кызлар арасында өстәл теннисы

1 нче урын – Быстрова Надежда (Түбән Кама).

2 нче урын – Яфизова Диләрә (Яр Чаллы шәһәре).

3 нче урын – Гагарина Надежда (Алабуга).

Ир-атлар арасында бадминтон

1 нче урын – Сәйфетдинов Айрат (Түбән Кама шәһәре).

2 нче урын – Саттаров Айрат (Түбән Кама шәһәре).

3 нче урын – Галимәрданов Илнур (Әгерҗе).

Хатын-кызлар арасында бадминтон

1 нче урын – Хәбибуллина Алсу (Яр Чаллы шәһәре).

2 нче урын – Җиһангирова Рания (Түбән Кама шәһәре).

3 нче урын – Басыйрова Гөлнар (Яр Чаллы шәһәре).

Ир-атлар арасында 100 метрга йөгерү

1 нче урын – Архипов Владислав (Зәй шәһәре).

2 нче урын – Ситдыйков Айдар (Түбән Кама шәһәре).

3 нче урын – Рамазанов Илдар (Тукай районы).

Хатын-кызлар арасында  100 метрга йөгерү

1 нче урын – Никитина Елена (Түбән Кама шәһәре).

2 нче урын – Җиһангирова Рания (Түбән Кама шәһәре).

3 нче урын – Якупова Ирина (Яр Чаллы шәһәре).

Ир-атлар арасында шахмат

1 нче урын – Карабашев Михаил (Түбән Кама шәһәре).

2 нче урын – Кокуйский Андрей (Түбән Кама шәһәре).

3 нче урын – Талипов Марат (Түбән Кама шәһәре).

Хатын-кызлар арасында шахмат

1 нче урын – Гыйззәтова Светлана (Яр Чаллы шәһәре).

Мини-футбол

1 нче урын – Түбән Кама шәһәре.

2 нче  урын - прокуратуралар җыелма командасы (Зәй, Актаныш, Мамадыш, Минзәлә).

3 нче урын – Яр Чаллы шәһәре.

Волейбол

1 нче урын – Түбән Кама шәһәре.

2 нче урын - Яр Чаллы шәһәре.

3 нче урын -  прокуратуралар җыелма командасы (Зәй, Актаныш, Мамадыш, Минзәлә).

Гомуми нәтиҗә

1 нче урын - Түбән Кама шәһәре.

2 нче урын - Яр Чаллы шәһәре.

3 нче урын -  прокуратуралар җыелма командасы (Зәй, Актаныш, Мамадыш, Минзәлә).
Хата таптыгызмы?
Сүзне яки җөмләне билгеләгез
һәм CTRL + ENTER басыгыз
Текст сообщения*